شناسه خبر : 15
سرویس : علوم پزشکی
تاریخ انتشار : ۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۰

دكتر عسكر ديرباز رئيس اولین همایش ملی بین رشته ای انسان، سلامت، جامعه

دكتر عسكر ديرباز رئيس اولین همایش ملی بین رشته ای انسان، سلامت، جامعه

 

پیام دكتر عسكر ديرباز رئيس اولین همایش ملی بین رشته ای انسان، سلامت، جامعه :

سپاس بيكران حضرت حق­ تعالي را كه توفيق عنايت فرمود تا اولين همايش ملي بين رشته اي انسان، جامعه، سلامت را برگـزار كنيـم. اين توفيق حاصل تلاش عالمـانـه و دلسوزانـه همه­ ي اساتيد در دانشگاه قم، دانشگاه علوم پزشكي قم و انجمن علمي پديده شناسي علوم سلامت ايران است.

     سلامت يكي از موهبت­ هاي بزرگ خداوند به انسان است كه به جرأت مي­توان گفت: مادامي كه انسان از نعمت سلامت برخوردار نباشد، نمي تواند از بسياري از نعمت­ هايي كه خداوند به بشر ارزاني داشته، به طور كامل بهره مند گردد؛ از امير المؤمنين حضرت امام علي (ع) نقل شده كه فرموده اند: الصِّحَّةُ اَفضَلُ النِّعَمِ؛ سلامتى بهترين نعمت است (تصنيف غررالحكم و دررالكلم، ص483 ، ح 11148). بدون شك، ريشه­ ي بسياري از مشكلات حوزه­ ي سلامت، نگرش تك بعدي به مقوله­ ي سلامت است. در اين ديدگـاه ممكن است خدمات بهداشتي و درماني بدون توجه به ديگر نيازهاي بشري به افراد جامعه ارائه گردد. با توجه به اهميت راهبـرد ديدگـاه بين رشتـه ­اي، نياز مبـرم به برگزاري همايش ها و نشست‌هاي علمي بين رشته اي در حوزه­ ي سلامت احساس مي­ شود، به گونه­ اي كه با پرداختن به موضوعات مبنايي سلامت، طيف وسيعي از چالش­ هاي ارائه خدمات به انسان و جامعه مورد بررسي قرار گيرد. خدمات دانش­ آموختگان حوزه­ ي علوم سلامت در صورت آشنا نبودن با فلسفه­ ي وجودي انسان و نداشتن شناخت كافي نسبت به ريشه ها و عوامل اصلي رفتارهايي كه در جامعه روي مي­ دهد، مي­ تواند ناكافي و ناكارآمد و حتي زيان­بار باشد.
 اولين همايش ملي بين رشته‌اي
" انسان، جامعه، سلامت" به منظور فراهم ساختن اين شناخت ضروري برگزار مي گردد.  در اين همايش، برخي از مباحث حوزه­ ي سلامت از ديدگاه رشته­ هاي مختلف از جمله: علوم ديني، فلسفي، اجتماعي، اخلاقي، روان شناختي و رفتاري، به بحث گذاشته خواهد شد تا بستري مناسب در راستاي فعاليت‌هاي مهم و ضروري بين رشته‌اي در حوزه­ ي سلامت ايجاد گردد. بدين ترتيب، ارتباط و همكاري علمي ميان اساتيد و انديشمندان رشته­ هاي مختلف در زمينه­ ي سلامت يكي از اهداف همايش خواهد بود. برگزاري اين همايش، به صورت يك فعاليت كم نظير و مطلوب به منظور همكاري مشترك رشته­ هاي علمي مختلف و ترويج دانش بين رشته­ اي، از جايگاه بسيار مهمي برخورداراست.
   بر خود فرض مي دانم تا ضمن تقدير و تشكر از تمامي برگزاركنندگان،همكاران و حاميان همايش، از تمامي صاحب نظران، اساتيد، پژوهشگران و دانش آموختگان رشته هاي گوناگون مرتبط با سلامت اعم از علوم سلامت، علوم ديني و علوم انساني صميمانه دعوت به عمل آورم تا با مشاركت و همكاري هاي بي دريغ عالمانه و محققانه خويش بر غناي علمي و كارآمدي بيشتر همايش افزوده و ما را در هرچه بهتر برگزار شدن آن ياري رسانند.

http://hsh.qom.ac.ir

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

فیسبوک توئیتر گوگل پلاس فیس نما کلوب تلگرام واتس اپ اینستاگرام

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.