کنفرانس بین المللی پویایی شناسی و تفکر سیستمی
تاریخ شروع : ۰۱ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ پایان : ۱۴ دی ۱۴۰۱
گروه : مدیریت
برگزار کننده : دانشگاه الزهرا
محل برگزاری : میدان ونک، میدان شیخ بهایی، دانشگاه الزهرا، دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی، طبقه چهارم، اتاق ۴۰۲
توضیحات : علم پویایی شناسی سیستم به بررسی روابط علی در میان پدیده های پویا و پیچیده و شبیه سازی رفتار آنها می پردازد. این پدیده ها در همه رشته ها مورد مطالعه قرار می گیرند، از جمله پدیده های پیچیده از منظر علم سیستم، پدیده های اقتصادی-اجتماعی هستند. سیستم داینامیک در دانشکده های مدیریت و مهندسی صنایع در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می گردد، اما دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته های مختلف از جمله اقتصاد، روان شناسی، مهندسی، علوم اجتماعی و.. از روش پویایی شناسی سیستم در پایان نامه ها و رساله های خود کمک می گیرند. با پیچیده تر شدن پدیده ها، مدیران سازمانها هر روز متوجه کاربردهای جدید پویایی شناسی سیستم در مدیریت کسب و کارها و سازمانها می شوند. کنفرانس پویایی شناسی در سالهای قبل سه دوره به میزبانی دانشگاههای شریف، بهشتی و تربیت مدرس برگزار شده است و امسال با یاری خداوند کنفرانس در سطح بین المللی و با عنوان پویایی شناسی و تفکر سیستمی در دانشگاه الزهرا برگزار خواهد شد. در این کنفرانس آخرین دستاوردهای علمی در زمینه پویایی شناسی و تفکر سیستمی در قالب مقاله، سخنرانی و کارگاه ارائه خواهد شد. همچنین کاربردهای عملی پویایی شناسی در حل مسائل مدیریتی و ابرچالشهای کشور در پنلهای مختلف به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.
برگزاری این کنفرانس دانشگاهها، دانشکده ها و رشته های متفاوت آموزشی را درگیر نموده و ضمن انتقال آخرین مباحث علمی در این زمینه به اساتید و دانشجویان، مدیران و کارشناسان صنعت را نیز مخاطب قرار می دهد.
محورهای همایش :
• تفکر سیستمی برای مدیران (Systems Thinking for managers)
- تفکر سیستمی و ابرچالشهای مدیریتی در ایران
- به کارگیری تفکر سیستمی در تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین
- تفکر سیستمی چالش ها و فرصتها
- یادگیری سازمانی و سازمان‌های یادگیرنده

• کاربردهای پویایی شناسی سیستم (System Dynamics Applications)
- کاربرد پویایی شناسی در تحقیقات رشته های مختلف دانشگاهی :مدیریت درهمه گرایشها، اقتصاد، حسابداری ،علوم اجتماعی، مهندسی، حقوق،کشاورزی، هنر، جغرافی و تاریخ، علوم تربیتی، روانشناسی و ...
- کاربرد پویایی شناسی در مدلسازی مسائل محتلف زمینه های: کسب و کار، کسب و کارهای نوپا و واحدهای فنآور، استراتژی،سیاست عمومی،محیط زیست، بهداشت و سلامت، رفتار انسان، اطلاعات و دانش، یادگیری و آموزش، عملیات،بازی سازی، آموزش سیاستگذاری، سیاستگذاری در عمل و ..

• روش‌شناسی پویایی شناسی سیستم (System Dynamics Methodology, Tools &Techniques)
- روش شناسی
- روش‌شناسي تحقیق
- روش‌های شبیه‌سازی ترکیبی
- توسعه نرم افزار
- مدلسازی گروهی

دبیر همایش : دکتر علینقی مشایخی
تلفن دبیرخانه : 02185692900
پست الکترونیک : itsdc2023@gmail.com
وب سایت : https://www.conferences.systemdynamics.ir/fa/
۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۲۲:۳۶:۰۷