پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در کامپیوتر، برق و فناوری اطلاعات
تاریخ شروع : ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
تاریخ پایان : -
گروه : فنی و مهندسی
برگزار کننده : شبکه دانشگاههای مجازی جهان اسلام
محل برگزاری : تفلیس-گرجستان
توضیحات : معرفی همایش

با استعانت از درگاه خدای متعال، شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام ، «پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در کامپیوتر، برق و فناوری اطلاعات» را با هدف رشد و توسعه کامپیوتر، برق و فناوری اطلاعات و انتقال آخرین تجارب و دستاوردهای پژوهشی و صنعتی در این زمینه و فراهم کردن بستری مناسب برای توسعه‌ی زمینه‌های مطرح در کنفرانس، برگزار می‌کنند.

با توجه به عدم وجود علوم و تحقیقات کافی در زمینه فناوریهای نوین ، چرخه اقتصاد کشور با چالش هاي جدي روبروست كه مي بايست اين چالش ها شناسايي،رفع و زمينه براي ارئه راهكارهاي لازم فراهم شود. مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات یکی از رشته هایی می باشد که ارتباط تنگاتنگی را با صنعت دارد. از اینرو برگزاری کنفرانس هایی در این زمینه امکان این ارتباط را بیش از پیش فراهم می آورد. شبکه دانشگاههای مجازی جهان اسلام، در جهت رشد دانش کشور، پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در کامپیوتر، برق و فناوری اطلاعات در اسفند ماه ۹۸ برگزار می نماید. هدف اصلي برگزاري اين همايش استفاده از نظريات و تخصص جامعه نخبگان دانشگاهي و صنعتي كشور براي برنامه ريزي جهت تقويت چرخه صنعت و تولیدات در زمینه علوم و مهندسی کامپیوتر، برق و فناوری اطلاعات و بکارگیری یافته های جدید جهت بکارگیری در بخش صنعت کشور می باشد.

تاکيد کنفرانس بر جنبه هاي بنيادي، کاربردي، راهبردي، توسعه اي و نيز آموزشي است که از مزاياي خاص در سطح کشور برخوردار است. از تمامی محققان، دانشگاهیان و صاحب‌نظران دعوت می‌شود تا با ارسال مقاله و شرکت در کنفرانس، کارگاههای آموزشی با تبادل یافته‌های علمی-پژوهشي ، فناوری و کاربردی خود زمینه‌ساز اشاعه و توسعه‌ی دانش عمومی و ارائه قابلیت‌های فناوری اطلاعات در زمینه‌های مختلف کنفرانس شوند.


شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام که به اختصار CINVU نامیده می‌شود، زیر مجموعه سازمان همکاری های اسلامی و وزارت علوم تحقیقات و فناوری در دانشگاه پیام نور (سازمان مرکزی) مستقر می باشد.

شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام یکی از شبکه‌های کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با نام اختصاری کامستک (COMSTECH) است. میزبانی شبکه CINVU با جمهوری اسلامی ایران است. این شبکه که پایگاهی مهم و غنی برای تقویت و توسعه آموزش عالی همگانی جهان اسلام است، برای تحقق عدالت درعرصه دانش و اندیشه با تعمیق و تثبیت آموخته‌ها تلاش می‌کند. دانشجویان، اساتید، دانشگاهها و نخبگان از طریق این شبکه می‌توانند با توجه به علایق و گرایش‌های خود در زمینــه‌های مختلف علوم، به عرضه توانمندی‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مهارتی بپردازند.
محورهای همایش :
:: محورهای همایش

مهندسی کامپیوتر :::

گرایش مهندسی نرم‌افزار
گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز
گرایش معماری سیستم های کامپیوتری
گرایش مهندسی الگوریتم ها و محاسبات
گرایش شبکه
گرایش رایانش امن (امنیت)
و سایر موضوعات مرتبط

مهندسی برق :::

گرايش مخابرات
گرايش کنترل
گرايش الکترونیک
گرايش قدرت
گرايش پزشکی(بیوالکتریک)
گرايش مکاترونیک
و سایر موضوعات مرتبط

مهندسی فناوری اطلاعات :::

گرايش تجارت الکترونیکی
گرايش فناوری اطلاعات (IT)
و سایر موضوعات مرتبط
دبیر همایش : دکتر سید علی وزیری - مدیر امور همایش ها و کنفرانس های شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام
تلفن دبیرخانه : 02171053199
پست الکترونیک : info@confitc.ir
وب سایت : http://confitc.ir/fa/
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۲:۴۴:۵۱