دومین کنفرانس بین المللی علوم اسلامی، حقوق و مطالعات دینی
تاریخ شروع : ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ پایان : ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
گروه : علوم انسانی
برگزار کننده : موسسه عالی علوم و فناوری خوارزمی
محل برگزاری : شیراز
توضیحات : تغییرات سریع و چالش‌های جهانی در دنیای امروزی و رویکردهای نوین در ارائه و بکارگیری الگوهای آموزش و پژوهش در علوم مختلف موجب پیشرفت دانش بشری در عرصه های مختلف علم و فناوری شده است.

تبادل دانش روز و انتقال تجربیات، بیان چالش‌ها و ارائه راهکارها و کاربردی نمودن نتایج تحقیقات در حوزه های مختلف علم و فناوری اولویت اول رویدادهای علمی موسسه عالی علوم و فناوری خوارزمی است.

دومین کنفرانس بین المللی علوم اسلامی، حقوق و مطالعات دینی در پی آن است تا با الهام از گذشته و با نگاه به آینده، فضایی کارا و پویا به وجود آورد و نیاز به رشد و توسعه علوم و فناوری های نوین و استفاده بهینه از آن ها را بر آورده سازد و به تعامل و ابراز اندیشه های اندیشمندان و پژوهشگران توجه ویژه ای داشته باشد.

به یقین میتوان اذعان کرد این رشته با تلاش بنیانگذاران و کوشش فارغ التحصیلان و متولیان آن جایگاه خود را در میان سایر رشته های تخصصی بدست آورده است. در این میان برگزاری این کنفرانس نقش بسزایی در بروز رسانی دانش و تبادل تجربه میان اساتید, متخصصین و فارغ التحصیلان این رشته ها ایفا می نماید و برگزارکنندگان اميدوارند نتايج برگزاري اين رویداد و دستاوردهاي آن در كوتاه مدت و بلندمدت بتواند قدمي ارزشمند در جهت دستیابی به اهداف پایداری ایران اسلامی منطبق بر برنامه چشم‌انداز بیست‌ساله، از قبیل حفظ محیط زیست، افزایش رفاه، امنیت و آسايش عمومي و عدالت اجتماعی بیشتر در کشور بردارد.

از این رو از تمامی اساتید محترم دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و دانشجویان عزیز دعوت می شود تا با شرکت در این رویداد علمی ، آخرین دستاوردهای خود را در زمینه موضوعی رویداد، به منظور بررسی راهکارهای بهره گیری موثر و کارامد از این دستاوردها و برنامه ریزی لازم در جهت تکامل و توسعه تحقیقات انجام شده و استفاده از آن در جهت توسعه علمی کشور، ارائه نمایند.


محورهای همایش :
علوم اسلامی
علوم قرآن و حدیثالهیات و معارف اسلامیفقه و حقوق اسلامیفلسفه اخلاق و تربیت اخلاقیاسلام و مبانی علوم انسانیاقتصاد اسلامیتعلیم و تربیت اسلامیجامعه‌شناسی و ارتباطات اسلامیروانشناسی اسلامیعلوم سیاسی اسلامیمدیریت اسلامیهنر و معماری اسلامیسایر مباحث مرتبط با علوم اسلامی
حقوق
تمام زیرمحور های مرتبط با رشته حقوق
مطالعات دینی
تبلیغات و ارتباطات دینیپژوهش های دینی در حوزه های معارف اسلامیاخلاق و عرفانفقهفلسفهعلوم اجتماعیعلوم سیاسیروانشناسیتاریخجغرافیاحکمت اسلامیکلام اسلامیعلوم قرانی و حدیث مطالعات قرآنیاخلاق اسلامیالهیاتادیان و مذاهب و عرفانسبک زندگی اسلامیجامعه شناسی دینیسایر موضوعات مرتبط با مطالعات دینی
دبیر همایش : دکتر مصطفی عباسی
تلفن دبیرخانه : 07138432349
پست الکترونیک : conf@khist.ir
وب سایت : http://www.icil.ir
۱۳۹۸/۰۱/۲۳ - ۲۲:۳۶:۳۶