دومین کنفرانس بین المللی و پنجمبن کنفرانس ملی یافته های نوین پژوهشی در مهندسی مکانیک و برق
تاریخ شروع : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
تاریخ پایان : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
گروه : فنی و مهندسی
برگزار کننده : موسسه عالی علوم و فناوری خوارزمی
محل برگزاری : شیراز
توضیحات : تغییرات سریع و چالش‌های جهانی در دنیای امروزی و رویکردهای نوین در ارائه و بکارگیری الگوهای آموزش و پژوهش در علوم مختلف موجب پیشرفت دانش بشری در عرصه های مختلف علم و فناوری شده است.

تبادل دانش روز و انتقال تجربیات، بیان چالش‌ها و ارائه راهکارها و کاربردی نمودن نتایج تحقیقات در حوزه های مختلف علم و فناوری اولویت اول رویدادهای علمی موسسه عالی علوم و فناوری خوارزمی است.

دومین کنفرانس بین المللی و پنجمبن کنفرانس ملی یافته های نوین پژوهشی در مهندسی برق و مکانیک در پی آن است تا با الهام از گذشته و با نگاه به آینده، فضایی کارا و پویا به وجود آورد و نیاز به رشد و توسعه علوم و فناوری های نوین و استفاده بهینه از آن ها را بر آورده سازد و به تعامل و ابراز اندیشه های اندیشمندان و پژوهشگران توجه ویژه ای داشته باشد.

به یقین میتوان اذعان کرد این رشته با تلاش بنیانگذاران و کوشش فارغ التحصیلان و متولیان آن جایگاه خود را در میان سایر رشته های تخصصی بدست آورده است. در این میان برگزاری این کنفرانس نقش بسزایی در بروز رسانی دانش و تبادل تجربه میان اساتید, متخصصین و فارغ التحصیلان این رشته ها ایفا می نماید و برگزارکنندگان اميدوارند نتايج برگزاري اين رویداد و دستاوردهاي آن در كوتاه مدت و بلندمدت بتواند قدمي ارزشمند در جهت دستیابی به اهداف پایداری ایران اسلامی منطبق بر برنامه چشم‌انداز بیست‌ساله، از قبیل حفظ محیط زیست، افزایش رفاه، امنیت و آسايش عمومي و عدالت اجتماعی بیشتر در کشور بردارد.

از این رو از تمامی اساتید محترم دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و دانشجویان عزیز دعوت می شود تا با شرکت در این رویداد علمی ، آخرین دستاوردهای خود را در زمینه موضوعی رویداد، به منظور بررسی راهکارهای بهره گیری موثر و کارامد از این دستاوردها و برنامه ریزی لازم در جهت تکامل و توسعه تحقیقات انجام شده و استفاده از آن در جهت توسعه علمی کشور، ارائه نمایند.


محورهای همایش :
مهندسی برق
کنترل-مخابرات(سیستم، میدان و نوری)-الکترونیک-قدرت-مکاترونیک-مهندسی پزشکی(بیوالکتریک)-تکنولوژی فشار قوی-ماشین های الکتریکی-هوش ماشین و رباتیک
مهندسی مکانیک
مکانیک جامدات، مکانیک سیالات-مهندسی تاسیسات-مکانیک محاسباتی-انرژی و محیط زیست-مهندسی پزشکی و مکاترونیک-مکانیک ماشین های کشاورزی-بیومکانیک-میکرو و نانومکانیک-طراحی و ساخت-سازه های مکانیکی-ساخت و تولید و فن آوری های پیشرفته-مکانیک نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه هاصنایع هوافضاکامپوزیت ها و مواد مرکب-مکانیک صنایع خودرومکانیک صنایع حمل و نقل دریایی و ریلی-دینامیک ارتعاشات و کنترل-ترمودینامیک و انتقال حرارت-نوآوری در نیروگاه های آبی، حرارتی، هسته ای و انرژی های تجدید پذیرعلوم محاسباتی نوین در مهندسی مکانیک و بهینه سازی-و تمامی موضوعات مرتبط با مهندسی مکانیک
دبیر همایش : دکتر مصطفی عباسی
تلفن دبیرخانه : 07138432349
پست الکترونیک : conf@khist.ir
وب سایت : http://www.icmee.ir
۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۲۲:۵۳:۱۱