سومین کنفرانس بین المللی هنر، معماری و کاربردها
تاریخ شروع : ۲۶ آذر ۱۳۹۷
تاریخ پایان : ۲۷ آذر ۱۳۹۷
گروه : فنی و مهندسی
برگزار کننده : موسسه مهدپژوهش ره پویان حقیقت ، دانشگاه باهارات هندوستان
محل برگزاری : هندوستان
توضیحات : اولین دوره کنفرانس بین المللی هنر، معماری و کاربردها با مجوز ریاست جمهوری مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری به شماره 3/4522، و مجوز ISC به شماره ۲۰۹۰۱-۹۴۱۵۱در دو روز مورخه 25 و 26 آذر ماه 1395 در سالن همایش های پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی با حضور 350 نفر از مدیران عرصه هنر، معماری و شهرسازی، اساتید، فرهیختگان، متخصصین و دانشجویان داخلی و خارج از کشور با برگزاری سخنرانی مدیران و متخصصین این حوزه، برگزاری دو پنل ایرانی و انگلیسی و ارائه مقالات به صورت شفاهی و پوستر در روز اول، و در روز دوم با ارائه 3 کارگاه تخصصی انگلیسی برگزار شد.

دومین دوره کنفرانس بین المللی هنر، معماری و کاربردها پس دریافت تاییدیه های لازم از روسیه و مشارکت در برگزاری و حمایت کسترده دانشگاه ها و مراکز روسیه از جمله آکادمی هنر روسیه که یکی از باارزش ترین نهادهای فرهنگی و هنری روسیه می باشد در تاریخ 24 و 25 آذرماه 1396 در مسکو آکادمی هنر روسیه (با قدمت 260 سال) و روز دوم در GITR برگزار شد. روز اول کنفرانس در محل آکادمی هنر روسیه با حضور مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو، آقای زوراب سریتلی رئیس انستیتوی هنر آکادمی علوم روسیه از مجسمه ساز و دارای شهرت جهانی است و اندیشمندان و اساتید دانشگاههای ایران و روسیه در زمینه های معماری ، هنری و رئیس آکادمی هنر روسیه برگزار گردید. در این کنفرانس، سفیر جمهوری اسلامی ایران پس از استقبال از سوی رئیس انستیتوی هنر آکادمی روسیه طی سخنانی با اشاره به سابقه تمدن و فرهنگ دیرینه ایران برگزاری کنفرانس را که طی آن تبادل تجارب و دانش بین فرهیختگان دو کشور صورت می گیرد را ارزشمند ارزیابی نمود. از مهم ترین بخش های این گردهمایی بزرگ می توان به حمایت و حضور سفیر ایران در روسیه جناب آقای دکتر سنایی اشاره نمود، و همچنین حضور دکتر Dr. Zurab Tsereteli رئیس آکادمی هنر و یکی از اساتید برجسته مشهور روسیه، و دکتر سید عبدالحسین مُختاباد امریی آهنگ ساز و خواننده موسیقی سنتی ایرانی، عضو و رئیس کمیته هنر چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران و رئیس اسبق دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز با موضوع "Persian Contemporary Art Music" به سخنرانی و اجرا پرداختند.
در این کنفرانس از کشور ایران 15 نفر از مسیولین، اساتید و دانشجویان خبره حضور دارند، و اساتید و نخبگان هنر و معماری دانشگاه های روسیه و اروپا حضور داشتند.
محورهای همایش :
. پژوهش های نوین در طراحی صنعتی
. فناوری­های نوین در هنر و معماری
. هنر
. معماری و شهرسازی
. کاربردهای هنر و معماری در علوم دیگر
دبیر همایش : دکتر علی بیگی
تلفن دبیرخانه : 02188842090
پست الکترونیک : d.mprhi@gmail.com
وب سایت : http://iconfaaa.com/fa/
۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۰:۲۸:۲۴