سومین کنفرانس ملی بررسی مسائل جاری آموزش و یادگیری، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی و زبان شناسی
تاریخ برگزاری : ۱۵ بهمن ۱۳۹۵
برگزار کننده : مؤسسه پژوهشگران اندیشمند
محل برگزاری : اهواز
گروه : علوم انسانی
توضیحات : سومین کنفرانس ملی بررسی مسائل جاری آموزش و یادگیری، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی و زبان شناسی توسط مؤسسه پژوهشگران اندیشمند با همکاری دانشگاه های مختلف مانند دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار می شود. کنفرانس با هدف بررسی مسائل جاری آموزش و یادگیری، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی و زبان شناسی برگزار خواهد شد. از تمامی پژوهشگران، دانشگاهیان و دانشجویان دعوت می گردد تا پژوهش های خود را در زمینه مسائل جاری آموزش و یادگیری، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی و زبان شناسی به یکی از زبان های فارسی یا انگلیسی ارائه نمایند. در حقیقت کنفرانس فرصت مناسبی برای به اشتراک گذشتن یافته های علمی متخصصین در زمینه های مختلف می باشد.
سومین کنفرانس بین المللی معماری و سازه بایونیک
تاریخ برگزاری : ۱۹ آبان ۱۳۹۵
برگزار کننده : موسسه رویدادهای مهندسی صبا
محل برگزاری : تهران - دانشگاه تهران
گروه : فنی و مهندسی
توضیحات : -ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات وارائه دستاوردهای نوین پژوهشی بین اندیشمندان، محققان، صنعتگران، دانشجویان و دست‌اندرکاران در زمینه معماری و سازه. -تداوم گفتمان‎های بین‎المللی در زمینه مفاهیم، نظریات و تئوری‎های مرتبط با محورهای کنفرانس. -ارتقا سطح دانش جامعه مهندسی و عموم در مسائل مرتبط معماری و سازه و نقش علم بیونیک در طراحی. -توسعه و ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش در زمینه مباحث کنفرانس. -معرفی نمونه‎های موفق طراحی بیونیک در سطح جهان و بررسی آنها از دیدگاه‌های مختلف.
اولین همایش ملی مدیریت آب با رویکرد مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی
تاریخ برگزاری : ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
برگزار کننده : شرکت سهامی آب منطقه ای استان همدان، شركت سپیدار طبیعت الوند و با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان همدان، شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان، سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، شهرداری همدان، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان و اداره کل حفاظت محیط
محل برگزاری : شرکت سهامی آب منطقه ای استان همدان
گروه : کشاورزی
توضیحات : اولین همایش ملی مدیریت آب با رویکرد مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی فعالیت خود را آغاز نموده و آماده ثبت نام و دریافت مقالات دانشجویان، اساتید، پژوهشگران، نخبگان و صاحب نظران پیرامون موضوع همایش (مدیریت آب) و محورهای اعلام شده در وب سایت همایش می باشد.
اولین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشت، چالش ها  و راهکار ها
تاریخ برگزاری : ۲۸ مهر ۱۳۹۵
برگزار کننده : استانداری اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، شرکت آب و فاضلاب شهری اصفهان، شرکت آب منطقه¬ای اصفهان، شرکت آب وفاضلاب روستایی اصفهان، شهرداری اصفهان
محل برگزاری : دانشگاه صنعتی اصفهان
گروه : فنی و مهندسی
توضیحات : اولین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشت، چالش ها و راهکار ها بر آن است که با رویکرد تلفیق و تمرکز بخشهای علمی و اجرایی حوزه آ ب با هدف گفتمان آب و هم افزایی پژوهشگران و متخصصین برجسته کشور به ارتفای دانش و نگرش تصمیم گیران و مصرف کنندگان آب در شش محور بپردازد. نیل به این مقصود نیازمند همکاری و همراهی صمیمانه"مدیران و تصمیم گیران"، مردم" و "مصرف کنندگان عمده" کشور می باشد، تا بهینه سازی عرضه و تفاضای آب میسر شود.
اولین همایش نانو فناوری و کاربردهای آن در علم و صنعت
تاریخ برگزاری : ۰۴ آذر ۱۳۹۵
برگزار کننده : دانشگاه صنعتی اراک
محل برگزاری : دانشگاه صنعتی اراک
گروه : علوم پایه
توضیحات : در سایه­‌ی توفیقات الهی، دانشگاه صنعتی اراک در نظر دارد اولین همایش ملی نانو فناوری و کاربرهای آن در علم و صنعت را در تاریخ ۴ آذر ۱۳۹۵ در این دانشگاه برگزار ­نماید. با توجه به گسترش کابرد های نانو تکنولوژی در علوم مختلف و صنایع و سهم بسزای آن در پیشرفت و توسعه‌ی­ کشور در سال های اخیر. دانشگاه صنعتی اراک، در جهت تحقق این اهداف در راستای پیوند هر چه بهتر میان پژوهش های بنیادی با علوم کاربردی و صنعت، از کلیه­‌ی اساتید، محققان و دانشجویان برای شرکت در اولین همایش نانو فناوری و کاربرهای آن در علم و صنعت دعوت به عمل می‌آورد. امید است این همایش بتواند با به اشتراک‌ گذاری جدیدترین دستاوردهای علمی- پژوهشی، سهم کوچکی را در ارتقای فرهنگ پژوهش­‌های کاربردی و بکارگیری آنها در صنایع ایفا نماید.
کنگره بین المللی توانمندسازی جامعه در حوزه مشاوره،خانواده و تعلیم و تربیت اسلامی
تاریخ برگزاری : ۱۹ بهمن ۱۳۹۵
برگزار کننده : مرکز توانمندسازی مهارتهای فرهنگی و اجتماعی جامعه- icsd- گروه پژوهشی اخلاق عرفان و علوم تربیتی- سروش حکمت مرتضوی
محل برگزاری : تهران
گروه : علوم انسانی
توضیحات : -
کنگره سراسری روانشناسی خانواده
تاریخ برگزاری : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
برگزار کننده : مرکز تحقیقات تازه های روانشناختی کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه
محل برگزاری : دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه
گروه : علوم انسانی
توضیحات : رییس کنگره: دکتر غلامعلی افروز (استاد ممتاز دانشگاه تهران) دبیر علمی: دکتر علی اکبر ارجمندنیا(دانشیار دانشگاه تهران) دبیر اجرایی: دکتر کیوان کاکابرایی(استادیار دانشگاه آزاد اسلامی) *مقالات برتر در مجله علمی-پژوهشی به چاپ خواهد رسید. لینک کانال تلگرام: family۹۶@
اولین کنفرانس بين المللى مطالعات اجتماعی فرهنگی و پژوهش دینی
تاریخ برگزاری : ۱۸ اسفند ۱۳۹۴
برگزار کننده : بنیاد بین المللی غدیر گیلان
محل برگزاری : دانشگاه گیلان
گروه : علوم انسانی
توضیحات : برگزاری نشست ها و همایش های دانش محور، ضمن ایجاد بستری جهت اطلاع پژوهشگران و نخبگان از جدیدترین یافته های علمی سبب اغنای روحیه جستجوگری، اعتلای فرهنگ پژوهش، شناسایی معضلات و تنگناها و ارائه راه حل به منظور رفع آنها می شود که این امر در نهایت منجر به برنامه ریزی های بهتر برای توسعه علمی و فرهنگی کشورمان خواهد گردید. جهت دستیابی به اهداف مذکور، «بنیاد بین المللی غدیر گیلان» در نظر دارد با مشارکت و حمایت دانشگاه ها، سازمان ها و نهادهای علمی و تحقیقاتی کشور، «اولین کنفرانس بین المللی مطالعات اجتماعی فرهنگی و پژوهش دینی» را در تاریخ ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۴ در دانشگاه گیلان برگزار نماید. در این راستا، کمیته راهبردی کنفرانس، از تمامی اساتيد، پژوهشگران، متخصصان و دانشجویان گرامی دعوت به عمل می آورد تا ضمن ارائه جدیدترین مقالات و دستاوردهای پژوهشی خود، در این رویداد بزرگ علمی مشارکت فعال داشته باشند. ضمنا با توجه به هماهنگی های انجام شده، امکان چاپ مقالاتی که مورد پذیرش نهایی کنفرانس قرار می گیرند، در مجلات معتبر آی.اس.آی و آی.اس.سی فراهم گردیده است.
دومین کنفرانس بین المللی یافته های نوین در علوم کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست
تاریخ برگزاری : ۱۵ اسفند ۱۳۹۴
برگزار کننده : انجمن توسعه و ترویج علوم و فنون بنیادین
محل برگزاری : تهران
گروه : کشاورزی
توضیحات : دومین کنفرانس بین المللی یافته های نوین در علوم کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ با اهداف زیر برگزار می گردد :
چهارمین همایش سراسری کشاورزی و منابع طبیعی پایدار
تاریخ برگزاری : ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
برگزار کننده : مركز راهكارهاي دستيابي به توسعه پايدار
محل برگزاری : فضای سایت
گروه : کشاورزی
توضیحات : در راستای تحكيم و عملياتي نمودن اين عزم فراگير و بهره برداري مناسب از بركات آن و همچنين به منظور پیشگیری از عوارض و مشكلات احتمالي پيش رو، نظر به تجربه برگزاری موفق همایش اول، دوم و سوم برگزاری چهارمین همایش سراسری کشاورزی و منابع طبیعی پایدار می تواند به عنوان یک ابزار كمكي ارزشمند، نقش مفید و مؤثری در اطلاع رسانی، تولید و تبادل دانش و ایجاد همگرایی در آرا و نظریات ذی نفعان کلیدی فرایند توسعه پايدار کشور ایفا نموده و با ارائه آخرین فناوریهای نوین در بخشهای کشاورزی و منابع طبیعی، زمينه و بستر مناسبي براي تحقق عيني شعار محوري و راهبردي “توسعه پایدار- پایداری توسعه ” فراهم خواهد شد.